Wednesday, May. 8, 2024

Godišnji pobjednik CM photo contesta – Sandro Puncet! Pogledajte sve pobjedničke fotografije

Autor:

|

19.12.2016

|

Kategorije:

Tjedan po tjedan i stigli smo do proglašenja pobjednika Crometeo Photo Contesta za 2016. godinu. Ovim putem zahvaljujemo se svim autorima koji su nam svo ovo vrijeme slali fotografija s meteorološkim motivima. Isto tako, zahvaljujemo se svim administratorima koji su gotovo na tjednoj bazi morali izdvojiti mnogo svoga slobodnog vremena da bi ovo natjecanje moglo funkcionirati. Ne manje bitno, zahvaljujemo se stručnom ocjenjivačkom žiriju Crometeo Photo Contesta u sastavu: Feđa Klarić, Joško Ponoš i Zvonimir Barišin. Svojim ste vremenom i trudom naše natjecanje učinili profesionalnijim, hvala vam!

Kako smo bodovali natjecanje? Crometeo Photo Contest posljednjih godinu dana tražio je najbolji način vrednovanja fotografija koji bi “pomirio” glas Facebook publike, ali i stručno oko žirija. Tako smo odredili da broj vaših lajkova odredi kojih 20 fotografija ide prema žiriju (uz mogućnost intervencije administratora da honorira do 5 fotografija koje se nisu uspjele “probiti” među 20 s najviše, a administrator smatra da su to po kvaliteti zaslužile), a nakon toga stručni žiri dodjeljuje bodova po principu 12, 10, 8,7, 6…. bodova). Tjednog pobjednika tako odlučuje žiri, a za godišnji raspored dali smo popriličan značaj vašim lajkovima, pa smo uspjeh fotografije bodovali na sljedeći način:

1) broj lajkova na način da autor s najviše lajkova dobiva 100 bodova, drugi 90, treći 80 itd + 2) broj bodova od strane žirija (maksimalno 36) + dodatni bodovi na način – prvo osvojeno mjesto od strane žirija 120 bodova, drugo 100, treće 80, četvrto 70 i peto 60

Pobjeda “na Lošinj”

Pobjednik  Crometeo Photo Contesta za 2016. godinu je SANDRO PUNCET! Osvojio je ukupno 4269 bodova. Iako je vodio za vrijeme cijelog natjecanja, da nije pobijedio u posljednjem krugu, završio bi kao drugoplasirani. Zanimljivo je da je tako tjedna pobjeda sa samo 1 bodom razlike od drugoplasiranog odlučila ovogodišnjeg pobjednika! Sandro je ove godine ostvario 6 tjednih pobjeda, 7 drugih mjesta, 1 treće, a 18 puta je bio plasiran od 4. do 10. mjesta. Čestitamo, Sandro!

Najpoznatiji europski / slovenski lovac na oluje, Marko Korošec, na godišnjoj listi završio je kao drugoplasirani s ovijenih 4219 bodova. Marko je ostvario uvjerljivo najviše tjednih pobjeda (bodova od strane stručnog žirija), njih čak 12. Osvojio je 6 drugih mjesta, dva treća, a 8 puta je bio plasiran između 4. i 10. mjesta. Kao što smo rekli, pobjeda u posljednjem krugu, koja bi mu donijela i ukupnu godišnju pobjed,u promaknula mu je za samo jedan bod. Svejedno, čestitamo Marku na sjajnom rezultatu!

Lanjski pobjednik, Daniel Pavlinović iz Dubrovnika, ove je godine završio na trećem mjestu. Osvojio je 3260 bodova; od čega 4 pobjede, 7 drugih mjesta, 4 treća mjesta, a 12 puta se plasirao između 4. i 10. mjesta. Čestitamo, Daniel!

Zadranin Aleksandar Gospić osvojio je 4. mjesto s osvojenih 2728 bodova, a peti je Dubrovčanin Boris Bašić s 2482 boda. Od 5. do 10. mjesta smjestili su se redom: Danijel Palčić, Deni Ulić, Toni Hlevnjak, Vjeko Begović i Siniša Brstilo. Najbolje plasirana dama ove godine je Marina Blažević na 13. mjestu s osvojena 632 boda.

Još jednom, čestitamo svim natjecateljima!

Poredak prvih 30 na godišnjoj tablici:

Tjedni pobjednici Crometeo Photo Contesta (kronološkim redom):

SANDRO PUNCET
Šetnja po snijegu, selo Predošćica na Cresu, 3.1.2016.

ALEKSANDAR GOSPIĆ
Ljubav u Velebitskim visinama seže daleko iznad Kupidovih oblaka, NP Paklenica, 28.12.2015.